תיכון מוסינזון
אודות מקצועות לימוד משלחות גלריות/סרטים למידה ברשת English
ביה'ס התיכון מערכת שעות ושינויים מעורבות ומצוינות חברתית רישום לתיכון למידה בחרום
הפנימיה מידע לתלמיד ולהורה עידכונים והישגים קישורים צור קשר
מקצועות חובה
לשון
מקצוע זה נכלל בין מקצועות החובה. הוא כולל שתי יחידות לימוד. לכל יחידת לימוד יש שאלון בחינה נפרד . סך הכול שני שאלוני בחינה. הבחינה הראשונה מתבצעת בסיום כיתה י' ,והיא מהווה 40% מתוך הציון הסופי . והבחינה השנייה מתבצעת בסיום כיתה יא' , והיא מהווה 60% מהציון הסופי. 50% של הבחינה הוא פרק הבנת הנקרא והבעה, ו - 50% הנותרים כוללים פרקים הקשורים לחלק הדקדוקי של השפה: מילונאות , שם המספר ומילות היחס, תחביר ושחבור ותורת הצורות : פועל ושם עצם.
ספרות

מתמטיקה
בבית הספר לומדים מתמטיקה ברמות 3, 4, ו- 5 יח"ל לבגרות. מידע נוסף בחץ.
אזרחות
מקצוע האזרחות הוא אחד ממקצועות החובה בבתי – הספר. באמצעות לימוד המקצוע אנו מעוניינים ליצור אזרח של המדינה היודע את חובותיו וזכויותיו, מבין את התנהלות המדינה בתחומים האזרחיים השונים ומסוגל להיות מעורב בה ולתרום לה.
היסטוריה
מקצוע ההיסטוריה הוא אחד ממקצועות החובה בבתי הספר. באמצעות הוראת המקצוע אנו מעוניינים לגרום לתלמידינו להבין את המציאות בה הם חיים, שהיא תוצאה של ההיסטוריה של עמנו ושל האנושות כולה.
תנ"ך
לימוד התנ"ך הוא הבסיס לגיבוש השקפת עולם ולגיבוש זהות יהודית וישראלית. הוא חלק מן הלימודים ההומניסטיים, מנחילי תרבות וערכים. מתוך ראייה זו, נלמד התנ"ך כחלק מהוויה תרבותית שהתגבשה ומתגבשת בזיקה לתרבות העולם בתהליך המבוסס על לימוד, דו-שיח ובקורת.
חנ"ג

השכלה כללית
בכיתה י', כל תלמיד חייב בשני מקצועות השכלה כללית. כל מקצוע נלמד 2 ש״ש במשך מחצית.
אנגלית
מקצוע האנגלית הנו מקצוע חובה, והצלחה בו היא תנאי לקבלת תעודת בגרות מליאה, כמו גם קבלה למוסדות אקדמיים. בשנות הלימוד ב"מוסינזון" התלמידים מחולקים להקבצות בהתאם לרמת ההישגים שלהם באנגלית ,וזאת כדי שיתקדמו בקצב המתאים לכל אחד באופן אישי. החלוקה נעשית על-פי מבחן דיאגנוסטי בתחילת כתה י', ואחר כך על פי הישגי התלמיד בכיתת הלימוד.
מקצועות הרחבה
צילום סטילס
אוהבים לצלם? בואו אלינו ותלמדו לנתח תמונות, קומפוזיציות נכונות, מבחנה המצלמה, דרך לימודים עיונים, מעשיים, סדנאות וסיורים. בגרות 5 יח"ל.
פיזיקה
למידת פיזיקה תורמת להבנת העולם שסביבנו. בעולם המודרני הבנת הפיזיקה תורמת לכל אדם: לחוקר, למהנדס, לטכנאי ולרופא. במגמת הפיזיקה נלמד לפתח את יכולת החשיבה המופשטת ואת הבנת התופעות המתרחשות בסביבתנו. לימודי הפיזיקה משלבים פיתוח והבנת הרקע התיאורטי, תוך התנסות ובדיקת הממצאים במעבדה וניתוחם בעזרת מחשב.
דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית באנגלית
המקצוע נלמד באנגלית, שפת הדיפלומטיה. המקצוע נלמד באמצעות טכנולוגיות המאה ה-21 ולמידה חווייתית בכיתות, ירחיבו ויעמיקו התלמידים גם את ידיעותיהם בתחומי דעת שונים וגם ירחיבו ויעמיקו את רמת האנגלית שלהם בהבעה בעל- פה, בקריאה ובכתיבה. התלמידים ילמדו נושאים חברתיים ותרבותיים הקשורים לעולמם ולעולם הגלובלי.
מגמת נחשון
כיתת המצוינות פועלת בשילוב פרויקט נחשון, חסות תוכנית העילית באקדמיה הצבאית - "תלפיות" ובחסות אוניברסיטת תל אביב.
כימיה
לימודי הכימיה מכשירים את התלמידים למקצועות העתיד: הנדסה כימית, הנדסת מזון, הנדסת חומרים, רפואה, רוקחות, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה, הנדסה גנטית, ננו-טכנולוגיה, חקלאות, אלקטרוניקה, הנדסת טקסטיל, גיאולוגיה ועוד
ערבית
לימודי השפה הערבית בבית הספר מזמנים לתלמידים הבוחרים בערבית הזדמנות יוצאת דופן להעמיק את הידע בנושאים רבים ומגוונים הקשורים קשר הדוק למציאות היומיומית בה אנו חיים.
מדעי המחשב
לימודי מדעי-המחשב עוזרים בפיתוח החשיבה הלוגית, והאתגרים שיש בהם תורמים לתחושת הישג וסיפוק רב.
מגמת ביורפואה (מערכות בריאות)
המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בתחומי הבריאות והרפואה וחושפת את תלמידי המגמה לעולם הרפואה ולמגוון מקצועות בריאות.
אומנות
לכל מי שאוהב/ת לרשום, למי שאוהב/ת לפסל, לכל מי שמרגיש/ה, שהגיע הזמן לשיעור - שבו השרבוטים יוצאים משולי המחברת - והופכים לעיקר.
אגרואקולוגיה
המגמה לאגרואקולוגיה עירונית במוסינזון מציגה לתלמידים את הסביבה העירונית הקרובה באור חדש, המשלב היבטים מדעיים מתחומי הביולוגיה והחקלאות דרך הראיה המדעית של החקר. אנו שמים דגש על ניצול השטחים העירוניים ( גגות ,קירות ,משטחי אספלט ושטחי קרקע בין בנינים ) לצורך יצור מזון מגוון בשטח מצומצם, תוך חסכון במשאבים והשתלבות בסביבה העירונית על היבטיה האקולוגיים , חברתיים ואסטטיים . לצורך כך משמש כפר הנוער כולו כמודל עירוני בו ממשים התלמידים את התפיסה האגרואקולוגית בעבודה שוטפת ובמסגרת פרויקט גמר בו יתכננו ויעצבו מחדש אזור בכפר . המגמה שמה דגש גם על ההיבט הקהילתי ומאפשרת לתלמידי בית הספר ביצוע פעילות מחויבות אישית ואף תעודת בגרות חברתית במסגרת המגמה .
ביולוגיה
רק על ידי מגע עם הטבע. בשביל הטבעניים שבין התלמידים , בשביל משוררי הטבע המחוננים שבהם, בשבילם מגע חי זה קסם בו, כמו מגע של ידי אמן- המנגן במיתרי הכינור הנרדמים הם. רק נפקחו עיניהם לראות מפלאי הטבע ומיופיו, רק הבחינה אזנם את הצלילים הראשונים וכבר הם חורגים ממסגרותיהם. אוזנם נטויה לכל צליל והגה ועינם תרה אחר חיית הארץ ועוף השמיים. פותח אתה להם פתח כחודו של מחט והם פותחים את לעצמם את שערי היכל הטבע,"
רוסית
לתלמידים עם ידע מוקדם בשפה הרוסית (בסיסי או מתקדם), מקצוע מורחב שלישי.
מגמת מחול
הוראת המחול מתייחסת אל התלמידה כישות שלמה בעלת תודעה וגוף הקשורים זה לזה, ומבוססת על ההנחה שהמחול, כאחד מבין ארבעת תחומי האמנות, הינו מרכיב שורשי ובסיסי של החינוך. בלימודי המחול גלומה ההכרה שהמחול תורם להתפתחות אישית וחברתית של הנערות ומעודד דרך חיים בריאה ומספקת.
מגמת קולנוע וטלויזיה
מטרות המגמה לערוך הכרות עמוקה עם הטובים והחשובים בסרטי הקולנוע, לפתח הבנה ויכולת ניתוח של סרטים ותסריטים ויישום יכולת זו לכתיבת תסריטים. לימוד ההיסטוריה של הקולנוע, ז'אנרים שונים וזרמים בארצות שונות, תוך מתן דגש לרקע החברתי, הפוליטי והתרבותי ממנו צמחו. התנסות מעשית בכל תחומי ההפקה הקולנועית: הפקה,בימוי, צילום, תאורה, משחק מול מצלמה, עריכה וקול.
מגמת ספורט וחינוך גופני
הלימודים במגמת הספורט והחינוך הגופני נועדו להעניק לחניכיה הכרות והתנסות עם עולם הפעילות הספורטיבית – תחרותית ועם עולם החינוך הגופני ותרבות הפנאי שהם חלק בלתי נפרד ממודעותנו העצמית ופעילותינו היום-יומית.
מדעי החברה
מדעי החברה עוסקים בחקר תפקודה של החברה האנושית וביחסים הבין אישיים של פרטים בחברה. בבית ספרנו נלמדים סוציולוגיה, פסיכולוגיה וקרימינולוגיה.
לימודי ארץ ישראל
במסגרת לימודי א"י יכיר התלמיד את א"י, נופיה ואתריה בתקופות שונות. התלמיד יעמוד על הזיקה שבין עם ישראל לארצו, תוך תשומת לב לתקופות, שבהן מילא העם תפקיד משמעותי בקביעת צביונה ואופייה של הארץ.
מגמת אלקטרוניקה ומחשבים
יצירתיות ומחשבה – הם המתכון להצלחה. כתת האלקטרוניקה היא הבחירה להצטיינות והתמדה.
חוק ומשפט עברי
היכרות עם המשפט הישראלי תוך השוואה למקורות המשפט העברי. להקנות לתלמידים הבנה וגישה לספרות חז"ל, ותרבות ישראל על בסיס "ארון הספרים היהודי".
איסלאם ומזה"ת