תיכון מוסינזון
אודות מקצועות לימוד משלחות גלריות/סרטים למידה ברשת English
ביה'ס התיכון מערכת שעות ושינויים מעורבות ומצוינות חברתית רישום לתיכון למידה בחרום
הפנימיה מידע לתלמיד ולהורה עידכונים והישגים קישורים צור קשר
יום הזכרון תשע"ז
      

דבר מנהל הכפר מר ישראל חילו

לטקס יום הזיכרון תשע"ז

"...קצר וחטוף ושובר את הלב
לחשוב שהוא תכף ידעך
מבטו רק נפקח
אך התחיל ללבלב -
רק ניתן לי ותכף נלקח.

נדיב ונסער ומכאיב
קצר פה כל כך
האביב.
.."

זהו קטע משיר שכתב הסופר דוד גרוסמן על בנו אורי,  שנפל במלחמת לבנון השנייה.

היום, מרכין עם ישראל את ראשו,מוחה דמעה ומתייחד בכאב גדול עם אובדנם של 23,544  מיקירי וטובי בניו שנפלו במערכות ישראל.

 23,544 עולמות שעבור כל אחד ואחת מהם האביב פה היה כל כך קצר.

כל השמות החקוקים על אבני מצבות הנופלים, לוחות הזיכרון וגם כאן באנדרטה שמאחורי - הם סיפורים אישיים וייחודיים המצטרפים לכדי פסיפס ארץ ישראלי מגוון ונפלא, המושתת על מכנה משותף של ערכי ההקרבה, הרעות, הנחישות המסירות והאהבה לארץ הזו.

לא קיבלנו את עצמאותנו מידי אחרים. מדינת ישראל קמה לפני 69 שנים מתוך מאבק וידעה לאורך שנות כינונה עימותים, התשות, פיגועים, מבצעים ומלחמות. חצבנו בדם את זכותנו לחיות כאן, להקים את בתינו ולגדל את משפחותינו, לעצב את מהותנו כעם, להיות אדונים לגורלנו ולתכנון עתידנו.

מדינת ישראל עטורת הישגים והצלחות - מדינה חופשית ודמוקרטית עם כלכלה משגשגת, תרבות עשירה, יצירתיות ויזמות בתחומים רבים, מדע וטכנולוגיה מהמובילים בעולם  וצבא מתקדם ואיתן.

חובתנו המוסרית היא להילחם שעה שעה  על הזכות להמשיך להיות חברה בונה, סובלנית, משכילה ונאורה השוחרת שלום.לבחון, לבקר ולשפר  את התנהלותנו ללא חשש וללא הרף. אם עם חפץ חיים אנו, עלינו להנמיך את להבות הקיטוב, להוקיע גילויי התלהמות ועויינות, ולמגר תופעות של אלימות, אשר לצערנו, הופכים נפוצים יותר ויותר בכל המישורים. עלינו לסרב בתוקף לסכן כהוא זה, את אופייה הדמוקרטי של המדינה הכה יקרה לנו.

 

העולם כולו עובר זעזועים דרמטיים ובלתי צפויים. אנו עדים בעת האחרונה למגמת הקצנה, כוחנות,לאומנות וגזענות. מעבר לגבולנו מתרחשים מעשי רצח וטבח אזרחים אכזרי, גלי פליטים וכאוס שלטוני מוחלט.

נוכח כל אלה, עלינו לשמור על עליונותנו  ועוצמתנו הצבאית לצד אחדותנו וחוסננו החברתי כדי להבטיח ביטחון, שלווה וצמיחה.

 

כבכל שנה, מרגש לראותכם בוגרינו היקרים, חשים רצון וגאווה להגיע במדי צה"ל ולהתכנס יחד לטקס יום הזיכרון. הנכם ממלאים כעת את משמרתכם האזרחית להבטיח את שלומנו ולהגן על בטחון מדינתנו. אתם תפארת מדינת ישראל, שמרו על עצמכם!

 

במותם ציוו לנו את החיים, ובחיינו – אנו מצווים להיות ראויים למדינה שעבורה שילמו הנופלים ביקר מכל – בדמם.

 

יהי זכרם ברוך.